75-lecie ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie

W sobotę 13 sierpnia 2022r. miały miejsce obchody Dnia Działkowca 2022 połączone z jubileuszem 75-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Zielone Tarasy” w Gryfinie.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością:

  • Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD w Warszawie, pani Maria Fojt
  • Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, pan Tadeusz Jarzębak
  • Pierwszy Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie, pan Józef Romanowski
  • Sekretarz OZ PZD, pan Romana Krempski
  • Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Szczecinie, pan Eugeniusz Rabuski
  • Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, pan Mieczysław Sawaryn
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie, pan Rafał Guga
  • oraz działkowcy z rodzinami

W trakcie swoich przemówień, goście podziękowali za zaproszenie na uroczystość, złożyli życzenia z okazji jubileuszu ROD oraz przekazali swoje zapewnienia o chęci dalszej współpracy. Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD w Warszawie, pani Maria Fojt oraz Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, pan Tadeusz Jarzębak wręczyli jubileuszowe puchary z okazji 75-lecia ROD. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, pan Mieczysław Sawaryn oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie, pan Rafał Guga wręczyli okolicznościowy grawerton.

Ksiądz Stanisław z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie poświęcił plony, kosze dożynkowe oraz upieczone specjalnie na tę okoliczność bochenki chleba. Poświęcił również nowy sztandar ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie, który następnie został nadany na mocy Uchwały nr 3/XV/2022 Krajowej Rady PZD z dnia 14.07.2022r.

Zasłużonym działkowcom wręczono honorowe odznaki. Odznakę związkową ”Za zasługi dla ROD” otrzymało 10 osób. Działkowcy przyjęli to wyróżnienie z wielkim wzruszeniem.

Podsumowano również konkurs „Działka Roku 2022” i wręczono nagrody dla 11. wyróżnionych ogrodów.

Piękna pogoda sprzyjała świętowaniu. Obfity poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Krzymowa. Działkowcy mogli skosztować m.in. zupy gulaszowej lub pierogów ruskich; kiełbasy, kaszanki, skrzydełek lub mielonych na patyku z grilla; sałatek oraz pysznych ciast. Zespół muzyczny przygrywał do późnych godzin wieczornych.

W Dniu Działkowca 2022 nie zapomniano również o najmłodszych działkowcach, dla których w godzinach porannych, zorganizowano blok zabaw i animacji. Relację z tego wydarzenia można przeczytać tutaj.

W tym miejscu składam serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie całej uroczystości. Członkom Zarządu za pomoc w zaplanowaniu i realizacji wszystkich punktów programu obchodów. Panu Romanowi Krempskiemu, za sprawne poprowadzenie całej uroczystości. Paniom z Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz działkowczyniom, za wykazanie się własną inicjatywą i samodzielnie przygotowanie wszystkich koszy oraz dekoracji dożynkowych. Rodzicom chrzestnym sztandaru oraz członkom pocztu sztandarowego za włączenie się w inicjatywę nadania nowego sztandaru. Przybyłym na obchody gościom i działkowcom za miłą atmosferę i dobre słowo.

Prezes Zarząd ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie

Łukasz Markiewicz

dzien dzialkowca 2022