Apel na sezon jesienno-zimowy

Drodzy Działkowcy, sezon jesienno-zimowy to okres, w którym ze względu na krótszy dzień i niższe temperatury, przebywamy na działkach rzadziej i krócej. To również czas, podczas którego jesteśmy bardziej narażeni na akty kradzieży lub dewastacji naszych ogródków i altan.

Z tego powodu zwracamy się do Was z apelem o zabezpieczenie mienia, najlepiej jak to jest możliwe (solidne kłódki, kraty w oknach). Nie zostawiajmy w widocznych miejscach rzeczy, które mogą zostać ukradzione (szczególnie metalowych), a wszelki sprzęt elektryczny zabierzmy z działki do pomieszczeń lepiej zabezpieczonego na okres zimy.

Otwarte bramy i furtki wejściowe stanowią zaproszenie dla potencjalnych złodziei i wandali, dlatego szczególnie zimą, pamiętajmy o ich zamykaniu.

Zwracajmy uwagę na swoje ogrody i ogrody naszych sąsiadów. Utrzymujmy stałą komunikację międzysąsiedzką. Sygnały o niepokojących zdarzeniach lub postronnych osobach (szczególnie bezdomnych) przebywających na terenie Ogrodu, zgłaszajmy do zarządu ROD, który prowadzi specjalny rejestr zdarzeń, a także na Policję i do Straży Miejskiej.

Zarząd ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie


You are currently viewing Apel na sezon jesienno-zimowy