Okręgowy Dzień Działkowca 2023

Reprezentacja Zarządu ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie wzięła udział w obchodach Dnia Działkowca, które odbyły się na terenie ROD „Skarbówka” w Szczecinie w dniu 9 września 2023. Wydarzenie było pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym szczudlarza z balonikami dla dzieci, grochówki oraz słodkiego poczęstunku. Muzyka na żywo i pokazy taneczne dodatkowo wzbogaciły atmosferę uroczystości.

Wyjątkowym momentem było przyznanie odznaczeń, wyróżnień i pucharów najbardziej zasłużonym działkowcom, zarówno z ROD „Skarbówka”, jak i całego okręgu. Prezes szczecińskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców, Tadeusz Jarzębak, podkreślił historyczne znaczenie ogrodów działkowych, przypominając, że pierwszy ogród działkowy na ziemiach polskich powstał niemal 200 lat temu.

Prezes Jarzębak podkreślił również znaczenie ogrodów działkowych dla wypoczynku i zdrowia społeczeństwa, a także zwrócił uwagę na potrzebę inwestycji w infrastrukturę ogrodów – ogrodzenia, sieć energetyczną, sieć wodną i wiele innych elementów, które w skali roku mogą stanowić znaczne wydatki.

Zwieńczeniem uroczystości była muzyka na żywo i pokazy taneczne.

You are currently viewing Okręgowy Dzień Działkowca 2023